Tkaniny – Materiały – Wypełnienie

Niezwykle oddychające tkaniny wykorzystywane głównie na pasmach bocznych materacy. Układ oparty na maksymalnej wentylacji materaca aby strumień powietrza był stały. Eliminuje 100% wilgoci, która może tworzyć się wewnątrz materaca, co pozwala na zdrowszy i relaksujący sen.
Mikrokapsułki zawierające esencję aloesu, znaną od starożytności ze swoich licznych korzystnych właściwości (przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwutleniające), dodawane są do materiału podczas wytwarzania włókien. Po zetknięciu się ze skórą lub przy zwykłym ruchu, mikrokapsułki uwalniają korzystne substancje, co z kolei korzystnie wpływa na niektóre z najważniejszych funkcji organizmu. To prowadzi do głębokiej relaksacji i dobrego samopoczucia.
Bambus, z którego otrzymuje się konkretne włókna, jest zbierany jest na terenach górskich, gdzie powietrze jest czyste a gleba nieskażona. Z tej rośliny, która ma szczególne cechy elastyczności i wytrzymałości na rozciąganie, tworzy się bardzo wytrzymałą tkaninę, odporną na marszczenie i uszkodzenia nawet po wielu praniach. Unikalna struktura pustych włókien bambusowych daje doskonałą oddychalność tkaniny, odprowadzanie wilgoci oraz utrzymanie ciepłoty ciała, zapewniając uczucie świeżości i odprężenia zwłaszcza w cieplejszych porach roku. Włókno bambusa zawiera pektynę miodu o właściwościach odżywczych dla komórek skóry.
W przeciwieństwie do tradycyjnych technik obejmujących wykorzystanie produktów do perfumowania towaru, które rzadko są skuteczne i mają krótkotrwałe działanie, Bayscent® pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy i nadaje materiałowi świeży i czysty zapach. Obrobiony materiał Bayscent® działa na 3 poziomach: po pierwsze, znacznie zmniejsza siłę nieprzyjemnych zapachów a następnie neutralizuje działanie bakterii działając na receptory, a następnie wpływa na otoczenie delikatnym zapachem. Zabieg ten utrzymuje pierwotną jakość włókien, umożliwiając skuteczną wentylację ciała podczas snu i utrzymując ją przez długi czas. Wersja Bayscent® Aloes jest również dostępna z mikrokapsułkami zawierającymi esencję aloesu o niezwykłych właściwościach (działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz antyutleniające).
Antybakteryjne i antystatyczne tkaniny wykonane ze specjalnych włókien wiskozy (40%), z dodatkiem węgla i srebra. Jony srebra, poprzez wiązanie się z enzymami komórek mikrobów wstrzymuje ich rozmnażanie, zachowując przy tym swoje właściwości antybakteryjne. Dzięki mocy promieniowania (która przekształca ciepło wytwarzane przez ludzkie ciało) i właściwościom refleksyjnym (jednolite odprowadzanie ciepła na zewnątrz) włókien srebra, możliwa jest regulacja temperatury ciała. Węgiel posiada najwyższy stopień przewodzenia elektrycznego. To pozwala na rozproszenie ładunków elektrostatycznych, które mogą się kumulować w nocy.
Komfort i świeżości. Coolmax® jest liderem produkującym tkaniny utrzymujące prawidłową wilgotność ciała. Dzięki swoim właściwościom zapewnia doskonałą regulację poziomu regulacji zarówno temperatury ciała jak i nawilżenia skóry oraz pozwala usunąć z organizmu znacznie szybciej wilgoć wydzielaną podczas snu.
Tkanina charakteryzująca się określoną konstrukcją i metodą produkcji głównie dla różnych rodzajów niewyjmowalnych i niezmywalnych materacy, zapewnia odpowiedni komfort higieny i zdrowia.
Dzięki swojej jakości, len nadal jest innowacyjnym włóknem: wysoka higroskopijność i zdolności natychmiastowego wchłaniania i odparowania cieczy, z szybkim usuwaniem wilgoci i ciepła. Len jest powszechnie znany ze swojej świeżości i komfortu. można go myć bardzo często bez obaw, że spowoduje to jego odkształcenie. Nie powoduje alergii, ponieważ sprzyja naturalnej wymiany ciepła i wilgoci, to antystatyczne, ponieważ utrzymuje ładunki elektrostatyczne
Tkanina składa się z węgla, srebra i soi. Takie połączenie wpływa na dobre samopoczucie: węgiel pozwala organizmowi rozprowadzić ładunki elektrostatyczne nagromadzone w ciągu dnia. Srebro, które zawsze były uznawane jako przeciwbakteryjne, naturalnie w ochrania przed drobnoustrojami i bakteriami. Soja, elegancka i lekka jak jedwab, nadaje tkaninie przyjemny dotyk i zapewnia niezwykłe wrażenie ochronne działając jak "druga skóra".
Technologia, która wykorzystuje cząstki, które mogą być mierzone jedynie w nanoskali (1-100 nm). Cząstki Nanotex® są 1 milion razy mniejsze od ziarnka piasku. Nanotechnologia jest wykorzystywana do przekształcania struktur molekularnych włókien aby stworzyć materiał, który oferuje niezrównaną wydajność i komfort. Takie działanie staje się fundamentalną częścią tkaniny. Tysiące cząstek jest zakotwiczonych w głębi tkaniny z włókna i utrzymania w odległości, która jest wielkości pojedyńczej cząsteczki brudu. To odkrycie odporności na ciecze pomaga stworzyć najlepsze metody obróbki tkaniny, co czyni ją bardziej trwałą w porównaniu do innych bez wpływu na komfort jej użytkowania czy jej oddychalność. Ciecze takie jak wino, cola, kawa zwyczajnie spływają bez wchłaniania się w tkaninę (gdzie przenikanie do włókien pozostawia plamy). Dzięki tkaninie Nanotex® pot z ciała jest pochłaniany przez prześcieradła, które są często prane, a nie przez materac.
Technologia Outlast ® została pierwotnie opracowany dla NASA, aby umożliwić astronautom długi pobyt w przestrzeni kosmicznej. Dziś Outlast ® poprawia komfort tysięcy ludzi, dlatego otrzymał nagrodę "Certified Space Technology®". Tkanina, która może zrównoważyć wahania temperatury, która pochłania nadmiar ciepła i oddaje je dopiero w momencie, kiedy jest to konieczne. Rezultatem jest stałe utrzymanie ciepła i zmniejszenie potliwości ciała. Poprzez dostosowanie się do mikroklimatu skóry, OUTLAST® zapobiega przegrzewaniu i uniemożliwia nieprzyjemnemu odczuciu zimna i dreszczom, zapewniając tym samym 100% głęboki i odprężający sen.
Obróbka zapobiegająca pleśni i bakteriom. Medic + Area jest wysoce innowacyjnym proces produkcji, który osiąga niewyobrażalne dotąd cele. Rezultatem jest tkanina, która jest całkowicie sterylna i wolnea od pleśni, bakterii czy roztoczy. Jest też hipoalergiczna, ponieważ leczenie Medic + Area nie używa żadnych sztucznych substancji chemicznych. Stosowane są jedynie naturalne produkty do wysoce higienicznego użytku.
Probiotic jest zabiegiem, który zmniejsza alergie i astmę, w sposób zupełnie naturalny. Dzięki zastosowaniu aktywnych probiotyków, hamowany jest rozwój pleśni i bakterii a przez usuwanie alergenów i roztoczy, Probiotic utrzymuje łóżka czyste i zdrowe. Ta podwójnie opatentowana technologia jest w 100% ekologiczna, naturalna i inteligentna, stworzona aby zapewnić odświeżający sen. Mikrofauna probiotyków jest osadzona w materiale w postaci zarodników w mikrokapsułkach (jak nasiona kwiatów). Te mikroorganizmy pozostają nieaktywne dopóki nie zostaną uwolnione z tarcia między ciałem osoby śpiącej a materacem.
Technologia Scensic® wprowadza aromaterapię do tkaniny, bazując na połączeniu zapachu z umysłem. Badania 3 różnych zapachów, lawendy, zielonej herbaty i prania. Lawenda i zielona herbata mają właściwości lecznicze: ich zapach, z niekwestionowanymi właściwościami uspokajającymi, niweluje napięcia fizyczne i emocjonalne, stając się naturalnym lekarstwem na zaburzenia snu, zapewniając dobre samopoczucie. Tkanina do prania, z drugiej strony, daje delikatny zapach czystości w połączeniu z przyjemną nutą kwiatową. Wyjątkowe zapachy Scensic®, stosowane podczas specjalnej obróbki materiału i zastosowanie mikrokapsułek (unikalny system zastosowania perfum i wprowadzeni.
Współczesna medycyna zachodnia wie, że srebro jest najlepszym środkiem antybakteryjnym o najwyższym stopniu przewodzenia elektrycznego. To pozwala na natychmiastowe rozrproszenie ładunku elektrostatycznego. Włóka zawierające srebro są nierozerwalnie połączone z polimerami, aby zapwnić trwałą ochronę antybakteryjną. Regulują temperaturę ciała dzięki promieniowaniu i odbiciu. Produkt zachowuje swoje właściwości nawet po wielu praniach.
Delikatne jak jedwab. Ta tkanina jest wykonana ze specjalnych włókien wiskozy, które są całkowicie biodegradowalne. Przypomina to jedwab, który zachował bogactwo żywych kolorów. Soft Care jest wyjątkowo przyjemna, miękkia i wygodna, dając niezwykłe uczucie świeżości i dobre samopoczucie. Pochłania wilgoć, oddycha i jest odporna na ścieranie.
Tkanina Super Soft Kaszmir, dzięki wyjątkowemu efektowi znakomitego materiału o tej samej nazwie, charakteryzuje się jedyną w swoim rodzaju miekkością rozpoznawalną w dotyku, otulając cię podczas twojego nocnego spoczynku.
Rozciągliwa dzianina stworzona jest ze 100% antyalergicznego włókna i posiada właściwości antybakteryjne oraz doskonałe higieniczne włókna. Są głównie wykorzystywane dla materacy ze zdejmowalnymi pokrowcami ułatwiających czyszczenie.
Włókno Tencel wykonywane są z naturalnej celulozy, które tworzą główną część komórek roślin. Materiałem wyjściowym jest drewno, a proces produkcji jest przyjazny dla środowiska. Materiał jest biodegradowalny. Podobnie jak wszystkie włókna naturalne, jest miłe i delikatne w dotyku. Komfort zapewniają również jego doskonałe właściwości oddychające i absorbujące wilgoć.
Antyalergiczne włókno ma wiele zalet, do spania higieny i komfortu. Jest odporne na działanie pleśni, roztoczy i drobnoustrojów oraz jest doskonałym sojusznikiem dobrego samopoczucia podczas nocnego spoczynku.
Do standardowego Visco Mind® dodawany jest szereg otworów, które znacznie zwiększają cyrkulację powietrza, co zmniejsza poziom wilgoci dla zapewnienia doskonałej oddychalności i komfortu.
Innowacyjny materiał składający się z samokształtującego Visco Mind® z dodatkiem olejków eterycznych wspomagających sen. Wpływ na środowisko jest niski dzięki temu, że jest produkowany bez użycia poroforów, które są niekontrolowane i niebezpieczne. Materiały naturalne zastępują część materiałów syntetycznych. To zwiększa przepływ powietrza i zmniejsza poziom wilgoci materaca, zapewniając komfort i oddychalność materaca.
Bio Pianka soia HR (wysoka sprężystość), który stanowi est wykonany z połączenia naturalnych ekstraktów nieprzetworzonych ekstraktów i olejków sojowych z wodą, co stanowi doskonały symbiozę nowoczesności i natury. Olejek sojowy posiada właściwości zdrowotne i wpływają na elastycznosć materiału oraz nadają mu świeżości, oraz dają efekt nawilżenia i dobrego samopoczucia podczas snu. Zastosowanie soi w tym produkcie ma dobroczynny efekt dla ducha i ciała. Bio Foam Soya HR ma mały wpływ na środowisko.
Bio Soya Mind, który tworzy górną warstwę płyty jest kolejną odsłoną Bio Foam Soya HR, z dodatkiem Visco Mind, który dopasowuje się do wagi i kształtu ciała, promując prawidłowe ułożenie kręgłosłupa podczas snu bez tworzenia nieporządanych punktów uciskowych.
Niezwykły materiał, który dostosowuje się do wagi, nacisku i temperatury ciała, oferując niespotykany komfort. Wzbogacony jedynie naturalnymi produktami, takimi jak jak olejki eteryczne stosowane szczególnie do wspomagania snu i zmniejszenia napięcia. Bio Visco Mind® ma także niewielki wpływ na środowisko, ponieważ jest wytwarzane bez użycia poroforów, które są niebezpieczne i niekontrolowane. Zastąpiono część syntetycznych produktów przy pomocy produktów naturalnych.
Bio Waterfoam jest pianką poliuretanowa wykonaną z wody i surowców pochodzących ze źródeł odnawialnych, takich jak olejki eteryczne specjalnie zaprojektowane w celu ułatwienia dobrego wypoczynku. Łączy się relaks z naturalnymi elementami w celu obniżenia stresu, stworzenia źródła energii dla ciała, umysłu i duszy. Produkt ma także niewielki wpływ na środowisko, ponieważ jest wytwarzane bez użycia poroforów, które są niebezpieczne i niekontrolowane. Zastąpiono część syntetycznych produktów przy pomocy produktów naturalnych.
Sprężyny typu bonnel oferują standardowy komfort. Każda dwóstożkowa sprężyna jest tworzona ze stalowego drutu fosforanowanego. Obróbka sprawia, że są odporne na odkształcenia. Montowane są ze spiralą, która zapewnia doskonałe połaczenie i która optymalizuje wspólną pracę wszystkich sprężyn.
Materace są wyposażone w liczne sprężyny, z których każda umieszczona jest w specjalnej torebce. Dzięki temu, ruch każdej ze sprężyn jest niezależny od reszty tak, aby zapewnić idealne dostsowowanie do każdej części ciała. Posiada 7 różnych stref wsparcia, w zależności od twardości stali o różnych średnicach. Dostępne w werjski z ponad 3000, 1500 i 900 sprężynami w podwójnym modelu łóżka.
Ten wyjątkowy materiał pozwala na jakość przewyższającą zwyczajną wyściółkę: dostarcza dodatkowy efekt delikatności, jest dziesięć razy bardziej miękka niż standardowa wyściółka. Dzięki temu tworzy się efekt otulający podczas odpoczynku. alecane dla tych, którzy lubią delikatne produkty, które są idealnie dostosowane do kształtu ich ciała, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej jędrności materaca.
Climafresh® jest efektem badań nad nanotechnologią i nowym materiałem o unikalnych właściwościach i niebywałej jakości. Pianka zapamiętująca ugina się dzięki mikrokapsułkom zwanymi PCM (Phase Change Material), która jest najbardziej zaawansowanym stadium w ewolucji wydajności poliuretanowej. PCM, po raz pierwszy użyty przez NASA w sektorze lotniczym, wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie potrzebne jest połączenie elastyczności, oddychalność i wymiany ciepła. PCM absorbuje ciepło z ludzkiego ciała i utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz materiału, dzięki czemu pianka uzyskuje nadzwyczajną zdolność do pozostania chłodną zamiast rozgrzewać się jak inne pianki w przypadku kontaktu z ludzkim ciałem. Sole srebra wchodzące w skład materiału czynią ją odporną na rozwój pleśni i bakterii.
Pianka Sea jest unikalnym materiałem bananym w sektorze wypoczynkowym i powstała z ewolucji gąbki morskiej i syntetycznie stworzonych materiałów. e dobrze znane właściwości gąbki są wdrożone, udoskonalone i wzbogacone dzięki innowacyjnym procesom spieniania, który nadaje produktowi wyjątkowe właściwości oddychające, które są zastosowane w najnowszych materacach. Duże komórki, które mają pojemność 10 razy większą niż standardowe pianki poliuretanowe pozwalają na przepływ powietrza, ale również przechowują powietrze a następnie uwalniają je przy kontakcie z ciałem, utrzymując materac na niskim poziomie kontrolowanej wilgotności. To utrzymuje materac suchym i chłodnym podczas wypoczynku. Funkcja ta zapewnia również doskonały efekt nośności, ponieważ powietrze wewnątrz materiału stwarza pewnego rodzaju łożyska, które sprawiają, że materac dopasowuje się pod każdym obciążeniem poszczególnych części ciała.
Soft Gel jest nietoksycznym poliuretanem, który nie trwadrnieje, nie starzeje się i zawochuje swoje elastyczne właściwości przez dlugi czas. To jego jakość sprawia, że jest lepszy niż jakikolwiek inny produkt na rynku, rozkłada ciężar ciała: pod naciskiem formuje się i nabiera kształtu. Kluczowym czynnikiem do osiągnięcia optymalnego odprężenia jest kontrola temperatury ciała. Miękki żel jest idealny do snu nocnego, dzięki swojej niskiej przewodności cieplnej. Potrzeba około 3 godzin aby osiągnąć znaczny wzrost temperatury, po czym temperatura stabilizuje się i jest równa kilku stopniom poniżej temperatury ciała. Wspomaga to przepływ krwi i natlenienie oraz tworzy uczucie świeżości.
Visco Mind® jest samokształtującym się materiałem o średniej gęstości (około 50 kg / m3) zemulgowanego wodą bez użycia CFC przy zachowaniu pamięci elastycznej. Pianka wiskosprężysta posiada silne cechy ergonomiczne i dopasowuje się do kształtu ciała powoli bez nacisku przeciwnego. Wspiera kręgosłup jest antybakteryjna i hipoalergiczna.
Visco Mind® HD jest samodzielnie kształtującym się materiałem z pamięcią elastyczną i o wysokiej gęstości (około 95 kg / m3), znacznie wyższej niż w normalnym Visco Umysłu ® (około 50 kg / m3). Cząsteczki materiału są dokładnie wymieszane ze sobą, co zapewnia lepszą przyczepność ciała, co zmniejsza jeszcze bardziej powstawanie niewłaściwych punktów nacisku. Wysoka gęstość rozwiązała problemy, nad którymi od dawna pracowali specjaliści tej branży, znajdując wreszcie skuteczne lekarstwo na wiele chorób (ból pleców, ból szyi) z tytułu nieodpowiedniego odpoczynku w nocy.
Waterfoam jest pianka poliuretanowa wykonana z wody bez dodatku jakichkolwiek substancji szkodliwych (CFC), który promuje rozkład masy umożliwiający relaks mięśni. Dostępne w wielu wariantach gęstości i nośności.
Lateks jest substancją pobieraną z drzewa Hevea brasiliensis przez nacięcie w korze i gromadzenia jego mleka. Pianka lateksowa wytwarzana jest w procesie utwardzania mleka lateksowego. Materiał ten jest w stanie, wedle wielu badań, przezwyciężyć wiele problemów powiązanych z alergią, które są coraz bardziej powszechne. Lateks, dzięki swojej elastyczności, ma możliwość dostosowania się krok po kroku dla każdego położenia ciała, tak że jest ono wspierane wraz z wyraźnymi korzyściami z ortopedycznego punktu widzenia
Innowacyjny materiał Climalatex® oferuje luksusowy komfort. Technologia Climalatex® łączy zalety procesu Dunlopp (trwałość) z procesem Talalay (wentylacji), w wyniku czego otrzymujemy: • Optymalne wsparcie ortopedyczne ciała. • Obniża wysokie punkty nacisku, które zamykają dopływ krwi. • antybakteryjna, odporna na kurz oraz roztocza. • Wysoka odporność i jednorodność. • Doskonała wentylacja i regulacja wilgotności ze względu na otwartą strukturę komórek i tysiące perforacji.
Ten specjalny materiał oferuje parametry techniczne wyższe niż normalne wyściółki: daje dodatkowy efekt lekkości i posiada miękkość 10 razy wyższą niż w przypadku normalnych wyściółek. Wzbogaca materac i daje efekt otulenia podczas odpoczynku.
Bawełniana / wełniana wyściółka. Wyściółka bawełniana, gdy wybierzemy sen po tej strone materaca, dzięki naturalnym właściwościom pozwala znaleźć osiągnąć odpowiedni relaks w najcieplejszych porach roku. Wełniana wyściółka, gdy decydujemy się spać na tej stronie materaca, dzięki naturalnym właściwościom pomaga stworzyć i utrzymać właściwą temperaturę w najzimniejszym okresie.
Izolacyjna, antyalergiczne wyściółka z włókien ma wiele zalet i pozwala spać w higienicznych i komfortowych warunkach. Odporne na pleśń i mikroorganizmy, antyalergiczne włókno jest wyściółką o wysokiej wydajności i doskonałym sojusznikiem nocnego spoczynku. Możliwe jest pranie w pralce.
Visco Mind® jest samokształtującym się materiałem o średniej gęstości (około 50 kg / m3) zemulgowanego wodą bez użycia CFC przy zachowaniu pamięci elastycznej. Pianka wiskosprężysta posiada silne cechy ergonomiczne i dopasowuje się do kształtu ciała powoli bez nacisku przeciwnego. Wspiera kręgosłup jest antybakteryjna i hipoalergiczna.
Elastyczna pianka jest wymieszana z unikalnymi mikrokapsułkami zwanymi PCM (Phase Change Materiał), które pochłaniają ciepło z ludzkiego ciała i utrzymują stałą temperaturę wewnątrz materiału, co sprawia, że pianka uzyskuje się niezwykłą zdolność pozostanie zimna zamiast rozgrzewać się jak to robią inne pianki przy kontakcie z ludzkim ciałem. Ponadto, dzięki obecności soli srebra w składzie materiału, nowy pianka jest odporna na działanie pleśni i zachowuje higieniczne warunki przez cały czas.